Szkolenie - Jak wykorzystać Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne w pracy z dzieckiem autystycznym

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z praktycznymi możliwościami wykorzystania metody RR w pracy z osobami ze spektrum zaburzeń autystycznych.

W szkoleniu mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły I stopień kursu - Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, prowadzonym przez trenera certyfikowanego przez International Sherborne Foundation.

W Polsce certyfikat International Sherborne Foundation uprawnianiający do prowadzenia szkoleń - Metoda RR W. Sherborne posiada:

• Mgr Bożena Kisiel
  • Prof. dr hab. Marta Bogdanowicz
  • Mgr Alicja Wilkołazka
  • Mgr Małgorzata Mroziak
  • Mgr Dariusz Okrzesik
  • Mgr Maria Przasnyska

Program:

• Charakterystyka autyzmu Kannera i zespołu Aspergera.
  • Cele pracy i potrzeby osób z ASD zaspokajane przez metodę Ruchu Rozwijającego.
  • Organizacja i planowanie zajęć.
  • Brytyjskie doświadczenia w pracy z osobami ze znacznymi zaburzeniami ASD.
  • Praca z dzieckiem z ASD wyżej funkcjonującym.
  • Filmy prezentujące pracę z osobami autystycznymi.
  • Sesje ruchowe wykorzystujące aktywności przydatne do pracy z osobami z ASD.
  • Wspólne opracowanie scenariusza sesji ruchowej dla osób z ASD.
    ASD- Autism Syndrome Disorder.

Uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe oraz zaświadczenie ukończenia szkolenia.

Szkolenie poprowadzi: mgr Małgorzata Mroziak

Czas trwania: 1 dzień

Jesteś tutaj: Strona główna Oferta szkoleń Edukacja Jak wykorzystać Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne w pracy z dzieckiem autystycznym