Sztuka porozumienia – komunikacja z rodzicami dziecka w przedszkolu

Szkolenie - Sztuka porozumienia – komunikacja z rodzicami dziecka w przedszkolu

Cel szkolenia: praca nad umiejętnościami budowania satysfakcjonujących relacji nauczycieli przedszkola z rodzicami. Wypracowanie strategii postępowania nauczyciela w różnych sytuacjach, umiejętności budowania autorytetu, wpływania na zmianę sytuacji.

Program szkolenia:

• W jaki sposób spotkać się z drugą osobą w jej modelu świata?
  • Założenia ułatwiające skuteczną komunikację.
  • Ukryte meta-programy, czyli o tym, że różnice między postrzeganiem rzeczywistości da się zaobserwować, a także przełożyć na budowanie skuteczniejszej komunikacji.
  • Typy osobowości, czyli czego będzie oczekiwał od nas choleryk, czego flegmatyk, melancholik, a czego sangwinik?
  • Konfliktowe zestawienia. Czy można temu zaradzić?
  • Budowanie nastawienia.
  • Wychodzenie z cienia, czyli jasne wyrażanie swoich myśli.
  • Udzielanie konstruktywnej informacji zwrotnej.

Do kogo skierowane jest szkolenie:

Nauczycieli przedszkoli oraz nauczycieli szkół podstawowych klas 1-3, nauczycieli szkół integracyjnych.

Szkolenie poprowadzi: mgr Sylwia Dereń

Czas trwania: 1 dzień

Najbliższe szkolenia - Sztuka porozumienia – komunikacja z rodzicami dziecka w przedszkolu:

Jesteś tutaj: Strona główna Oferta szkoleń Edukacja Sztuka porozumienia – komunikacja z rodzicami dziecka w przedszkolu