Szkolenie - Podstawy teoretyczne i praktyczne diagnozowania i terapii zaburzeń napięcia mięśniowego oraz przetwarzania sensorycznego u dzieci

PROGRAM SZKOLENIA:

1 DZIEŃ

• 09:00-10:30     Uwarunkowania neurorozwojowe niemowląt. Zasady i prawidłowości fizjologicznego rozwoju motorycznego niemowląt.
  • 10:30-10:45     Przerwa kawowa.
  • 10:45-12:15     Rola ośrodków podkorowych i korowych u dziecka w kształtowaniu się prawidłowego mechanizmu odruchu postawy. Kształtowanie się stabilności centralnej i mobilności dystalnej.
  • 12:15-12:30     Przerwa obiadowa.
  • 12:30-14:00     Analiza zaburzeń napięcia mięśniowego. Patomechanizm nieprawidłowego rozwoju dziecka (film).
  • 14.00-15.00     Zajęcia praktyczne z dzieckiem. Przedstawienie wybranych metod neurorozwojowych ułatwiających pracę z dzieckiem z obniżonym i podwyższonym napięciem mięśniowym.

2 DZIEŃ

• 09:00-10:30     Rozwój sensomotoryczny małego dziecka. Wpływ i rola zmysłów na prawidłowe przetwarzanie sensoryczne dziecka (film).
  • 10:30-10:45     Przerwa kawowa.
  • 10:45-12:15     Zaburzenia przetwarzania sensorycznego będące przyczyną zaburzonego rozwoju dziecka. Zaburzenia w zakresie modulacji i dyskryminacji narządów zmysłu (film).
  • 12:15-12:30     Przerwa obiadowa.
  • 12:30-14:00     Wspomaganie rozwoju dziecka z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu ortopedycznego (demonstracja video).
  • 14:00-15:00     Możliwości oddziaływania terapeutycznego na ośrodki podkorowe małego dziecka. Zajęcia praktyczne z dzieckiem.

Szkolenie poprowadzi: dr Łukasz Przygoda

Czas trwania: 2 dni

Najbliższe szkolenia - Podstawy teoretyczne i praktyczne diagnozowania i terapii zaburzeń ... :

Jesteś tutaj: Strona główna Oferta szkoleń Terapia Podstawy teoretyczne i praktyczne diagnozowania i terapii zaburzeń napięcia mięśniowego oraz przetwarzania sensorycznego u dzieci