Sztuka porozumienia – komunikacja z rodzicami dziecka w przedszkolu

Szkolenie - Sztuka porozumienia – komunikacja z rodzicami dziecka w przedszkolu

Cel szkolenia: praca nad umiejętnościami budowania satysfakcjonujących relacji nauczycieli przedszkola z rodzicami. Wypracowanie strategii postępowania nauczyciela w różnych sytuacjach, umiejętności budowania autorytetu, wpływania na zmianę sytuacji.

 

Czytaj więcej: Sztuka porozumienia – komunikacja z rodzicami dziecka w przedszkolu

Rozpoznawanie zaburzeń integracji sensorycznej w pracy nauczyciela przedszkola oraz nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej

Szkolenie - Rozpoznawanie zaburzeń integracji sensorycznej w pracy nauczyciela przedszkola oraz nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej

Cel szkolenia: zdobycie wiedzy oraz umiejętności obserwacji zachowań dziecka dotyczących objawów zaburzeń integracji sensorycznej u dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym.

 

 

Czytaj więcej: Rozpoznawanie zaburzeń integracji sensorycznej w pracy nauczyciela przedszkola oraz nauczyciela...

Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne - 1 stopień

Szkolenie - Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne - 1 stopień


O metodzie:

Metoda Ruchu Rozwijającego stworzona przez Weronikę Sherborne wywarła bardzo duży wpływ na kształt współczesnej pedagogiki oraz odpowiada aktualnym potrzebom społecznym.

Osoby współpracujące z Weroniką Sherborne były pod ogromnym wrażeniem jej wyjątkowej empatii, zaangażowania, uwagi, którą poświęcała dzieciom. Bardzo ważna była dla niej świadomość tego, czy dzieci osiągają postępy w zakresie rozwoju fizycznego, intelektualnego, emocjonalnego, społecznego.

 

Czytaj więcej: Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne - 1 stopień

Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne - 2 stopień

Szkolenie - Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne - 2 stopień

 

O metodzie:

Szkolenie ma na celu pogłębienie umiejętności i wiedzy z zakresu Ruchu Rozwijającego.


W szkoleniu drugiego stopnia mogą brać udział wyłącznie osoby, które ukończyły warsztat pierwszego stopnia i przepracowały minimum 6 miesięcy metodą Ruchu Rozwijającego.

 

Czytaj więcej: Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne - 2 stopień

Jak wykorzystać Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne w pracy z dzieckiem autystycznym

Szkolenie - Jak wykorzystać Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne w pracy z dzieckiem autystycznymCelem szkolenia jest zapoznanie uczestników z praktycznymi możliwościami wykorzystania metody RR w pracy z osobami ze spektrum zaburzeń autystycznych.

W szkoleniu mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły I stopień kursu - Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, prowadzonym przez trenera certyfikowanego przez International Sherborne Foundation.

 

 

Czytaj więcej: Jak wykorzystać Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne w pracy z dzieckiem autystycznym

Wykorzystanie metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne w pracy z dziećmi z zaburzeniami psychicznymi

Szkolenie - Wykorzystanie metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne w pracy z dziećmi z zaburzeniami psychicznymiCelem szkolenia jest pogłębienie wiedzy oraz poszerzenie warsztatu pracy wśród osób pracujących z dziećmi z zaburzeniami psychicznymi.

 

 

 

 

 

Czytaj więcej: Wykorzystanie metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne w pracy z dziećmi z zaburzeniami...

Warsztaty w kręgu tańca

Szkolenie - Warsztaty w kręgu tańcaMuzyka i ruch, szczególnie, jeśli jest on pełen harmonii, piękna i wdzięku, to świetna okazja do przeżywania radości w grupie.

Walory te, posiadają tańce proponowane podczas tych warsztatów. Ich charakter zabawowo-rekreacyjny sprawia, że są doskonałym elementem uzupełniającym oraz otwierającym nowe możliwości uatrakcyjnienia pracy nauczyciela: wychowania fizycznego, muzyki, nauczania początkowego, katechezy, opiekuna świetlicy oraz wszystkich tych, którzy, na co dzień pracują z grupą.

 

Czytaj więcej: Warsztaty w kręgu tańca

Tańce dla dzieci

Kurs - Tańce dla dzieciWarsztat przeznaczony jest głównie dla osób pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Zaprezentowane będą tańce odpowiednio dobrane dla dzieci, które można wykorzystać w czasie zajęć w przedszkolu, na lekcjach muzyki i wychowania fizycznego, podczas imprez okolicznościowych, w ośrodkach wspierających rozwój dzieci, w domach kultury.

 

 

Czytaj więcej: Tańce dla dzieci

Wesołe tańce na różne okazje

Kurs - Wesołe tańce na różne okazjeCel kursu: wzbogacenie warsztatu pracy nauczyciela o atrakcyjne i różnorodne formy prowadzenia zajęć z wykorzystaniem elementów tańca i muzyki, nabycie umiejętności stosowania tańców i zabaw muzycznych wspomagających pracę wychowawczą oraz dydaktyczną nauczyciela, dostarczenie propozycji repertuarowych dla szkolnych zespołów tanecznych oraz na szkolne i środowiskowe uroczystości.

 

 

Czytaj więcej: Wesołe tańce na różne okazje

Rudolf Laban i jego taniec edukacyjny

Szkolenie - Rudolf Laban i jego taniec edukacyjny
Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy teoretycznej z praktycznymi ćwiczeniami (sesjami ruchowymi) oraz wskazanie uczestnikom spektrum możliwości zastosowania ruchu i tańca w pracy indywidualnej i grupowej.
Szkolenie prowadzi pierwsza w Polsce licencjonowana analityk ruchu Rudolfa Labana, Laban Institute of Movement Studies, New York, USA, 2012.

 

 

Czytaj więcej: Rudolf Laban i jego taniec edukacyjny

Jesteś tutaj: Strona główna Oferta szkoleń Edukacja