Warsztaty w kręgu tańca

Szkolenie - Warsztaty w kręgu tańcaMuzyka i ruch, szczególnie, jeśli jest on pełen harmonii, piękna i wdzięku, to świetna okazja do przeżywania radości w grupie.

Walory te, posiadają tańce proponowane podczas tych warsztatów. Ich charakter zabawowo-rekreacyjny sprawia, że są doskonałym elementem uzupełniającym oraz otwierającym nowe możliwości uatrakcyjnienia pracy nauczyciela: wychowania fizycznego, muzyki, nauczania początkowego, katechezy, opiekuna świetlicy oraz wszystkich tych, którzy, na co dzień pracują z grupą.

 

Zaproponowane tańce mogą stanowić istotny czynnik rozwoju fizycznego, estetycznego, a także emocjonalnego. Niezwykle ważnym ich walorem, jest możliwość bezpośredniej komunikacji członków grupy, co korzystnie wpływa na współpracę, integrację oraz budowanie więzi. Cechą wyróżniającą tę formę aktywności ruchowej od innych jest jej prostota, dzięki czemu znajduje ona zastosowanie w grupach w każdym wieku i o różnym poziomie sprawności fizycznej. Duża różnorodność tańców grupowych sprawia, że znajomość nawet kilku z nich wzbogaca i uatrakcyjnia warsztat pracy nauczyciela czy terapeuty.

Tańce, którym towarzyszy muzyka pełna radości, słońca i witalności, przybliżają uczestnikom kulturę, folklor, zwyczaje i obrzędy zarówno ojczyste, jak również innych, często egzotycznych narodów. Pozwalają one wydobyć ze swoich uniwersalnych wartości to, co dla określonej grupy najbliższe i najbardziej potrzebne, dostarczając radość z przeżywanego ruchu i jakże często wywołują uśmiech na twarzy.

W programie:

  • nauka oraz wielokrotne przećwiczenie ponad 15 układów choreograficznych, o różnym stopniu trudności, opartych na melodiach z całego świata,
  • tańce zabawowo – rekreacyjne, ożywiające, relaksujące, wyciszające,
  • 10 tańców różnych narodów, 3 tańce polskie, 5 tańców dyskotekowych.
  • poznanie możliwości ich różnorodnego zastosowania w pracy pedagogicznej.

Zastosowanie proponowanych tańców:

  • lekcje wychowania fizycznego, muzyki,
  • szkolne imprezy okolicznościowe (akademie, inscenizacje teatralne, wycieczki, zabawy),
  • atrakcyjna forma ćwiczeń śródlekcyjnych,
  • jako forma tańców dyskotekowych,
  • do ożywienia kontaktów i zintegrowania grupy.

Do kogo skierowany jest kurs:

Nauczycieli przedszkoli oraz klas 1-3 szkół podstawowych, instruktorów, terapeutów zajęciowych, studentów, każdego, kto lubi taniec.


Do wszystkich zaproponowanych form, uczestnicy otrzymują opisy kroków oraz układów choreograficznych.

Szkolenie poprowadzi: mgr Anna Zwoleńska

Czas trwania: 1 dzień

Najbliższe szkolenia - Warsztaty w kręgu tańca:


Jesteś tutaj: Strona główna Oferta szkoleń Edukacja Warsztaty w kręgu tańca