Rozpoznawanie zaburzeń integracji sensorycznej w pracy nauczyciela przedszkola oraz nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej

Szkolenie - Rozpoznawanie zaburzeń integracji sensorycznej w pracy nauczyciela przedszkola oraz nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej

Cel szkolenia: zdobycie wiedzy oraz umiejętności obserwacji zachowań dziecka dotyczących objawów zaburzeń integracji sensorycznej u dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym.

 

 

Czytaj więcej: Rozpoznawanie zaburzeń integracji sensorycznej w pracy nauczyciela przedszkola oraz nauczyciela...

Sztuka porozumienia – komunikacja z rodzicami dziecka w przedszkolu

Szkolenie - Sztuka porozumienia – komunikacja z rodzicami dziecka w przedszkolu

Cel szkolenia: praca nad umiejętnościami budowania satysfakcjonujących relacji nauczycieli przedszkola z rodzicami. Wypracowanie strategii postępowania nauczyciela w różnych sytuacjach, umiejętności budowania autorytetu, wpływania na zmianę sytuacji.

 

Czytaj więcej: Sztuka porozumienia – komunikacja z rodzicami dziecka w przedszkolu

Terapia neurorozwojowa niemowląt w wieku od 0 do 12 m-cy

Szkolenie - Terapia neurorozwojowa niemowląt w wieku od 0 do 12 m-cy
Cel kursu - przekazanie fizjoterapeutom wiedzy oraz umiejętności z zakresu diagnozy oraz terapii niemowląt w oparciu o metody neurorozwojowe, strategii terapii dzieci z obniżonym oraz wzmożonym napięciem mięśniowym, asymetrią ułożeniową.

 

Czytaj więcej: Terapia neurorozwojowa niemowląt w wieku od 0 do 12 m-cy

Podstawy teoretyczne i praktyczne diagnozowania i terapii zaburzeń napięcia mięśniowego oraz przetwarzania sensorycznego u dzieci

Szkolenie - Podstawy teoretyczne i praktyczne diagnozowania i terapii zaburzeń napięcia mięśniowego oraz przetwarzania sensorycznego u dzieci

PROGRAM SZKOLENIA:

1 DZIEŃ

  • 09:00-10:30     Uwarunkowania neurorozwojowe niemowląt. Zasady i prawidłowości fizjologicznego rozwoju motorycznego niemowląt.
  • 10:30-10:45     Przerwa kawowa.
  • 10:45-12:15     Rola ośrodków podkorowych i korowych u dziecka w kształtowaniu się prawidłowego mechanizmu odruchu postawy. Kształtowanie się stabilności centralnej i mobilności dystalnej.
  • 12:15-12:30     Przerwa obiadowa.
  • 12:30-14:00     Analiza zaburzeń napięcia mięśniowego. Patomechanizm nieprawidłowego rozwoju dziecka (film).
  • 14.00-15.00     Zajęcia praktyczne z dzieckiem. Przedstawienie wybranych metod neurorozwojowych ułatwiających pracę z dzieckiem z obniżonym i podwyższonym napięciem mięśniowym.

Czytaj więcej: Podstawy teoretyczne i praktyczne diagnozowania i terapii zaburzeń napięcia mięśniowego oraz...

Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne - 1 stopień

Szkolenie - Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne - 1 stopień


O metodzie:

Metoda Ruchu Rozwijającego stworzona przez Weronikę Sherborne wywarła bardzo duży wpływ na kształt współczesnej pedagogiki oraz odpowiada aktualnym potrzebom społecznym.

Osoby współpracujące z Weroniką Sherborne były pod ogromnym wrażeniem jej wyjątkowej empatii, zaangażowania, uwagi, którą poświęcała dzieciom. Bardzo ważna była dla niej świadomość tego, czy dzieci osiągają postępy w zakresie rozwoju fizycznego, intelektualnego, emocjonalnego, społecznego.

 

Czytaj więcej: Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne - 1 stopień

Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne - 2 stopień

Szkolenie - Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne - 2 stopień

 

O metodzie:

Szkolenie ma na celu pogłębienie umiejętności i wiedzy z zakresu Ruchu Rozwijającego.


W szkoleniu drugiego stopnia mogą brać udział wyłącznie osoby, które ukończyły warsztat pierwszego stopnia i przepracowały minimum 6 miesięcy metodą Ruchu Rozwijającego.

 

Czytaj więcej: Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne - 2 stopień

Jak wykorzystać Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne w pracy z dzieckiem autystycznym

Szkolenie - Jak wykorzystać Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne w pracy z dzieckiem autystycznymCelem szkolenia jest zapoznanie uczestników z praktycznymi możliwościami wykorzystania metody RR w pracy z osobami ze spektrum zaburzeń autystycznych.

W szkoleniu mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły I stopień kursu - Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, prowadzonym przez trenera certyfikowanego przez International Sherborne Foundation.

 

 

Czytaj więcej: Jak wykorzystać Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne w pracy z dzieckiem autystycznym

Wykorzystanie metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne w pracy z dziećmi z zaburzeniami psychicznymi

Szkolenie - Wykorzystanie metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne w pracy z dziećmi z zaburzeniami psychicznymiCelem szkolenia jest pogłębienie wiedzy oraz poszerzenie warsztatu pracy wśród osób pracujących z dziećmi z zaburzeniami psychicznymi.

 

 

 

 

 

Czytaj więcej: Wykorzystanie metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne w pracy z dziećmi z zaburzeniami...

Jesteś tutaj: Strona główna Oferta szkoleń Terapia